obr blog

VYTVORTE SI PODMORSKÝ SVET

Morské Centrum
SEA Centrum, s.r.o.
Mostová 381, 958 04 Partizánske

PREHĽAD SORTIMENTU A SLUŽIEB

Postup pri zakladaní sladkovodného akvária

1. Správny výber akvária (veľkosť, tvar).

2. Každé akvárium potrebuje filter , okysličovač , svetlo, ohrievač, teplomer.

3. Do akvária potrebujete štrk (prírodný , alebo farebný), živé alebo umelé rastliny, kamene a inú dekoráciu podľa vlastného výberu. Veľmi dôležitý je vhodný výber pozadia (tapeta).

4. Dekoráciu a piesok poriadne premyjeme.

5. Po nadekorovaní akvária sa môže napustiť voda z vodovodu (podľa druhu rýb, ktoré chcete chovať), do ktorej sa pridá prípravok na úpravu vody (proti chlóru, ťažkým kovom...,prípravok sa volá Biotopol). Alebo sa použije voda osmotická, do ktorej sa pridávajú minerály. Biotopol sa pridáva vždy po údržbe. Údržba sa robí raz za dva týždne. Zvonom sa odkalí piesok, vyberie sa asi 20% vody. Dolejete čistú vodu. V deň každej údržby sa na noc vždy pridávajú baktérie (Denitrol), dôležité pre dobre fungujúce akvárium (baktérie sa dajú do vody ,alebo aj do filtra). Ak čistíte penu z filtra (1x za 3 mesiace), treba ju preprať v odkalenej vode z akvária, nie vo vode z vodovodu!

6. Asi po štyroch dňoch je akvárium zabehnuté a môžete si vyberať ryby. Do tvrdej vody sa hodia najlepšie napr. cichlidy, do mäkkej napr. diskusy. Ryby prídávame do nádrže postupne..

7. Ryby kŕmte 1x denne a len v takom množstve, ktoré spotrebujú za niekoľko minút (nemalo by padnúť na dno). Krmivo si môžete vybrať podľa druhu chovaných rýb (vločky, granule...).

8. Svetlo by malo svietiť 10 hodín.

9. NEPREKRMOVAŤ !!!

Morské Centrum: SEA Centrum, s.r.o. Mostová 381, 958 04 Partizánske, s.r.o. | WEBDESIGN: fg Ateliér